Zina / Sadakatsizlik / Aldatma Dava Şartları

Zina, sadakatsizlik, aldatma dava şartları Türk Medeni Kanunu’ nun 161. maddesinde düzenlenmiştir. Eşlerden birinin evlilik birliği içerisinde karşı cinsten biriyle (erkeğin bir başka kadınla, kadının eşi dışında bir başka erkekle) isteyerek cinsel ilişkiye girmesi haline zina, sadakatsizlik, aldatma denir. Bu tanımdan hareketle zina, sadakatsizlik, aldatma sebebine dayanarak boşanma davası açılabilmesi için şu şartların bulunması gerekir. 


Zina, sadakatsizlik, aldatma öne sürerek boşanma davası açmak isteyen eş (Davacı) aldatıldığının kesin olarak zina, sadakatsizlik, aldatma ispatını somut delillerle sağlamak zorundadır. Aksi takdirde dava açılan eş iftiraya uğradığını öne sürerek davanızı sizin aleyhinize çevirecektir.

Zina, sadakatsizlik, aldatma davası şartları gereği boşanma davasına sunulacak geçerli deliller.
  Fotoğraf 
  Video
  Ses kaydı
  Otel Kaydı 
  Seyahat Kaydı 

Zina, sadakatsizlik, aldatma davası şartları gereği boşanma davasına sunulacak geçersiz deliller

  Telefonuna casus program yüklemek
  Telefonunu yasa dışı takip etmek
  Aracına takip cihazi yerleştirmek
  WhatsApp takibi yapmak
  Sosyal medyalarını casus programla takip etmek

Burada dikkat edilmesi gereken husus; Fotograf, Video, Ses kaydı eş tarafından mahkemeye sunulabilir fakat zina, sadakatsizlik, aldatma ispatı otel kaydı dökümünü yalnızca hakim isterse gerekli mercilerden temin edilir. Diğer aldatılmaya dayalı delilleri otel kaydını, telefonuna casus program yükleyerek takip veya izleme, araç GPS cihazı takarak takip etme, whatsApp takibi ve diğer tüm sosyal medya takibinden dökümünü elde edildiği takdirde hem Özel hayatın Gizliliğini İhlal suçundan boşanmak isteyen eşe dava açma hakkı doğacak hem de yasal olmayan yöntemlerle elde edilen delil geçersiz delil sayılacaktır.

Evlilik birliği içerisinde bir ilişki olmalıdır. Zina, sadakatsizlik, aldatma sebebine dayanarak boşanma davası açılabilmesi için her şeyden önce, taraflar arasında geçerli bir evliliğin bulunması gerekir. Eşlerden birinin eşi dışında karşı cinsten bir başkasıyla cinsel ilişkide bulunması gerekir. Cinsel ilişkinin bir defa yapılması yeterli olup tekrarlanması şart değildir.

Zina eden eşin, bunu bilerek ve isteyerek yapmış olması gerekir. Kişiye yapılan tecavüz, iradesi dışında olduğu için zina olarak kabul edilemez. Cebirle yapılan zina, şahsın hayat ve fizik bütünlüğüne yönelik bir tehdit niteliğinde ise, boşanma sebebi olmaz; ancak kişinin malvarlığına yönelik bir tehdit niteliğinde ise bir boşanma sebebi olduğu kabul edilmelidir. Bu sebeple kadın ve koca henüz evlenmeden ya da evlilik birliği sona erdikten sonra ayrı cinsten biriyle cinsel ilişkide bulunmuşlarsa bu fiilleri zina sayılmaz. Yok hükmünde olan evliliklerde bu tür fiiller zina olarak kabul görmeyecektir.

Butlan yaptırımına tabi evlilikler iptal edilinceye kadar geçerli bir evliliğin sonuçlarını doğuracağı için bu tür evliklerde de zina, sadakatsizlik, aldatma söz konusu olabilir. Evlilik birliği devam ettiği sürece ayrılık kararı verilmesi veya eşlerden biri hakkında gaiplik kararının alınması hallerinde, boşanma veya butlan kararının kesinleşmesine kadar geçecek süre içerisinde, eşlerin üçüncü kişilerle olan bu tür birleşmeleri zina, sadakatsizlik, aldatma sayılır.

Homoseksüel ilişkiler, lezbiyen ilişkiler, bir hayvanla cinsel temas farklı cinsten biriyle şartını karşılamadığı için zina, sadakatsizlik, aldatma sayılmayacaktır. Bu durumlarda diğer eş, haysiyetsizce hayat sürme veya evlilik birliğinin temelden sarsılması sebebine dayanabilir. Yine erkeğin izni olmadan kadının yapay döllenme yaptırması da zina, sadakatsizlik, aldatma değildir.

Cinsel ilişki boyutuna ulaşmayan flört etme, öpme, sarılma, yakın bedeni temaslar zina sayılmaz. Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen durum zina sayılmaması sadakatsizlik, aldatma olamadığı anlamına gelmez. Ayırt etme gücünden devamlı olarak yoksun olan veya kusuru olmaksızın ayırt etme gücünü geçici olarak kaybeden kimsenin zinası boşanma sebebi teşkil etmez.

zina, sadakatsizlik, aldatma fiilini işleyen kimsenin ayırt etme gücüne sahip bulunduğu yolunda karine mevcuttur. Bunun aksini iddia eden kimse, iddiasını ispatla yükümlüdür. Zina sebebine dayanılarak açılan boşanma davasında, davalı eşin diğer eşin de zina, sadakatsizlik, aldatma ispat etmiş olduğunu iddia ve ispat etmiş olsa bile bu durum açılmış olan davayı düşürmez, yani zinalar takas ve mahsup edilemez.

Aldatma Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Aldatma boşanma davası ne kadar sürer konusu boşanma davası açmak isteyen hemen her eşin merak ettiği bir konudur. Siz de eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız bu şüpheyi gidermek adına dedektiflik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Resmi dedektiflik hizmetleri ile şüpheyi gidermeye hazır olun.

Zina, sadakatsizlik, aldatma nedeni ile boşanma davası açmak eşler için haklı bir boşanma davası nedeni oluşturur. Haklı nedenle boşanmaya başvurmak daha kısa süreli bir serüvene imza atılmasını sağlar. Özel dedektiflik hizmeti bu haklı nedenin de ortaya çıkarılmasında değerli olur. Ancak her özel dedektif bürosu boşanmanızı kolaylaştıracak delilleri toplamanızda aynı etkiyi ortaya çıkarmaz. Bunun için resmi dedektiflik bürosu şarttır.

Aldatma Boşanma Davası Ne Kadar Sürer? Boşanmada Dedektiflik Hizmeti Etkisi

Boşanma davası açarken eşinizin sizi zina, sadakatsizlik, aldatmasını kanıtlamanız haklılığınızı ortaya çıkarırken boşanmanızı da hızlandırır. Bu durumu ortaya çıkarmak adına özel dedektiflik hizmetleri çok değerlidir. Alanında uzmanlaşmış özel dedektifler eşinizin zina, sadakatsizlik, aldatmasını kanıtlarken hukuki niteliğe sahip deliller toplamayı da sağlar.

Lisanssız dedektiflerin delil toplama konusunda size arzu ettiğiniz hizmeti sunmaz. Üstelik lisanssız dedektifler sizleri suça bulaştırabilecek aksiyonlara girer. ‘Konut Dokunulmazlığı’ ve ‘Özel Hayatın Gizliliği’ gibi kesinlikle önemsenmesi gereken ilkelerin ihlali sadece lisanssız dedektiflerin değil sizin de ciddi suçlarla karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bu nedenle eşinizin aldatmasını kanıtlamaya zina, sadakatsizlik, aldatma ispatı etmeye çalışırken suç işlememeniz oldukça önemlidir. Aksi takdirde suça karışmanız kaçınılmaz olur.

 

MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ ile Delillere Ulaşın

Türkiye’nin en başarılı dedektiflik şirketi olma özelliğini taşıyan MY DEDEKTİFLİK Şirketi ile harika bir iş birliğine imza atmak boşanma serüveninizi kolaylaştıracaktır. Delil toplama ve boşanma davanızın kolaylaştırılmasında aktif rol oynama görevlerini üstlenen MY DEDEKTİFLİK Şirketi ile ne tür hizmetlerden yararlanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

 

Zina, Sadakatsizlik, Aldatma Hukuki Cezası Var mı?

Aldatmanın hukuki cezası kural olarak yoktur. Eşler arasında zina, sadakatsizlik, aldatmaya neden olan bu durumun bir cezaya neden olabilmesi için zina, sadakatsizlik, aldatma fiilinde bulunan eşin ciddi manada zarar görmüş olması gerekmektedir. Eğer siz de aldatılmanız nedeni ile zarara uğradığınızı düşünüyorsanız bir lisanslı dedektif ile anlaşarak eşinizin sizi aldattığını kanıtlamalısınız. Eşinizin aldatması ile alakalı kanıtları toplarken de hukuka uygun hareket etmeniz gerekir.

Lisanslı dedektifler hukuki süreçler takip ederek eşinizin sizi aldattığını kanıtlar. Boşanma davasında haklılığınızı ortaya çıkaracak olan deliller toplanırken aldatmanın hukuki cezası ile alakalı da önemli bir adım atılmış olur. Aldatmanın delillendirilmesi eşin inkarını imkânsız kılar. Bu sayede hâkimin tazminat ile alakalı karar vermesi de kolaylaşır. Ancak delil toplanırken anayasada tanınmış özel hakların çiğnenmemesine çok dikkat edilmesi gerekir.

Zina, Sadakatsizlik, Aldatma Hukuki Cezası

zina, sadakatsizlik, aldatma hukuki cezası nedir şeklinde bir soru işaretine cevap vermek bir eş için en zor durumlar arasındadır. Eşinizin sizi aldatması bu nedenle de boşanma davası açacak olmanız psikolojik olarak çok zordur. Bu süreci başarıyla atlatmak ve boşanmada haklılığınızı ortaya çıkarmak ise profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Özellikle dedektiflik hizmetleri ile üstesinden gelebileceğiniz bu durum ile alakalı net bilgilere sahip olmanız gerekir.

Aldatmak, evlilik birliğini temelden sarsan bir konu olurken zina, sadakatsizlik, aldatma hukuki cezası eşlerin en çok merak ettiği konudur. Hukuki olarak bir cezasının olup olmadığını tartışmadan evvel aldatmayı ön plana çıkarmak gerekir. Bu durumda da özel dedektiflik bürosuna başvurmalısınız.

 

MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ ile Kaliteli Hizmet

Türkiye’nin en başarılı dedektiflik şirketi olarak bilinen MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ sayesinde siz de ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Özellikle kaliteli hizmet almak adına tercih edebileceğiniz MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ tecrübesi ve bilgi birikimi ile adından söz ettirir.

Şirket bünyesinde bulunan birbirinden değerli özel dedektifler, eşinizin sizi aldattığını kolay bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Delil toplanması sayesinde bu durumun aldatmanın hukuki cezası noktasında da destekleyici bir unsur olacağı bilinir. Siz de MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ ile ayrıcalıklı bir hizmete kapı aralamak istiyorsanız MY DEDEKTİFLİK ŞİRKETİ’ni hemen aramalısınız.

MY DEDEKTİFLİK Şirketi, güçlü dedektif kadrosu ve özel dedektiflik alanındaki tecrübesi ile size kusursuz çözümler sunar. Bünyesinde barındırdığı her dedektifin kendini geliştirmesi ve sizlere katkı sunması adına kaynak tahsis eden MY DEDEKTİFLİK Şirketi ile siz de iş birliğine imza atabilirsiniz. Bu noktada detaylı bilgi almak ve aldatma boşanma davası ne kadar sürer diyorsanız, zina, sadakatsizlik, aldatma dava şartlarını daha detaylı öğrenmek için özel dedektif ile şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Şimdilik şüphesiz kalmanızı dileriz...

BİZE SORUN
Adınız *
Soyadınız *
Telefon Numaranız *
Sorunuz *
MY DEDEKTİFLİK® - Müşteri Gizliliği
MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (K.V.K.K) hükümleri başta olmak üzere ilgili tüm diğer mevzuatlara uygun olarak korunmaktadır. Hiçbir hal ve surette KÖTÜ NİYETLE KULLANILAMAZ

MY DEDEKTİFLİK® - Ödüllü Dedektif
ÖDÜLLÜ DEDEKTİF

2019-2020 Genel arama istatistiği ve aldığı hizmete yorum yapan memnun müşteri genellemesinde En İyi Araştırmacı ve Özel Dedektifi 2019-2020 kıymet ödülüne hak kazanmış dedektiflik firmasıdır.

MY DEDEKTİFLİK® - Yasal Hizmet
YASAL HİZMET

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uygun olarak gerekli izinlerle kurulmuş olup yasal hizmet vermektedir. Tüm hizmetleri yasaların verdiği izinle yapılmaktadır. Yasa dışı hizmet verilemez.

MY DEDEKTİFLİK® - Memnun Müşteri
MEMNUN MÜŞTERİ

Hizmet alan memnun müşteri oranı %98 olarak genel istatistikte belirlenmiştir. Google da en yüksek 5 yıldızlı değerlendirilmiştir. En fazla memnun müşterisi olan şirkettir.

HİZMET VERİLEN İL VE İLÇELER
HİZMET VERİLEN ÜLKELER