Rakip Firma Araştırma ve Analizi Hizmeti

Bu Yazıda Okuyacaklarınız ;

 Rakip Firma Araştırması ve Analizi Nedir?
 Rakip Firma Araştırması ve Analizi Nedenleri Nelerdir?
 Rakip Firma Araştırması ve Analizi Nasıl Yapılır?
 Analiz İçin Özel Dedektif Tutmak Yasal mı?
 Analiz İçin Dedektif Tutanların Tavsiyeleri Neler?
 Analiz İçin Dedektif Fiyatları Ne Kadar?
 Analiz İçin Özel Dedektif Büroları Nerede?


RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ HİZMETİ

Rakip firma araştırması ve analizi hizmeti ticari faaliyet gösteren firmaların piyasadaki rakiplerinin hareket tarzları, pazarlama teknikleri, ürün üretim ve dağıtım ağı, çalışanlarının durumu, bayilik ağı vd. gibi tüm bilgileri derlemek ve raporlamak olan hizmettir. Genellikle rakip firma analizi talep eden firmaların birincil öncelikleri rakiplerinin sistemlerini detaylı bir şekilde irdeledikten sonra marketlerde ve piyasada bu sisteme göre hareket ve pazarlama stratejisi belirlemektir.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ NEDİR

Rakip firma araştırması ve analizi nedir; piyasada aynı sektörde iş yapan firmalar tarafından talep edilen verilerin toplanması ve analizi amaçlı olarak yürütülen hizmettir. Rakip firma tarafından üretimin nasıl yürütüldüğü, ürünün muhteviyatıyla ilgili detaylar, ürünün pazarlanması aşamasındaki işlevsellik, ürünün satışı ve satış sonrasındaki gidişat (satış sonrası destek vd.), eğer varsa teknik servis hizmetinin nasıl yürütüldüğü, ürünün ne kadar satış yaptığı, ürünün marketlerde hangi aralıklarla ve ne sıkılıkla satışa sunulduğu, satış yapılan marketlerin niteliği ve durumu gibi oldukça geniş bir kapsamda talep edilecek olan verileri içermektedir. MY DEDEKTİFLİK Şirketi Tüm Türkiye’de, her üründe, tüm ürün kategorilerinde, tüm hizmet kategorilerinde bu taleplerinizi gerçekleştirmek için kurulmuş olan profesyonel kadrosuyla birlikte sizlere bu hizmeti en üst düzeyde sunmaktadır.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ NEDENLERİ

Rakip firma araştırması ve analizi nedenleri temelinde piyasa araştırması amacıyla talep edilmektedir. Rakip firma ile rekabet koşullarının iyileştirilmesi amacıyla talep edilen bu hizmet tamamen bilgi toplama ve analizini içermektedir. Rakip araştırması yapılırken objektif bir şekilde ve tamamen rakamlarla birlikte toplanan donelerin işlenmesi ve raporlaştırılması en yüksek oranda olumlu sonuç getirir. Rakip firma analizi yaparken eldeki donelerin niteliği ve doğruluğu oldukça önem arz etmektedir. Eğer toparlanan veriler yanlış bir yöntemle ve piyasa gerçeklikleriyle uyuşmayacak şekilde raporlandıysa elde edilecek olan sonuç da bu şekilde gerçeklerle bağdaşmayacaktır. Bu doğrultuda alacak olduğunuz hizmetin bu işin profesyonelleri tarafından yürütülmesi olmazsa olmaz bir şarttır.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ NASIL YAPILIR

Rakip firma araştırması ve analizi nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekirse eğer; piyasa koşullarının içinde sizin firmanız ile rakip firma karşılaştırılması amacıyla donelerin objektif bir şekilde toparlanması ile yapılır. Rakip firma analizi nasıl yapılır konusunda da aynı şekilde toparlanacak olan verilerin iyi etüt edilerek listelenmesi ve piyasadan alınması gerekmektedir. Araştırma için dedektif hizmeti gerçekleştirirken tüm bunları iyi bir yol haritasıyla birlikte gerçekleştirmelidir. Analiz için dedektif tutan firmaların taleplerinin de en üst düzeyde karşılanması esasıyla birlikte ortak hareket ederek en iyi sonuca ulaşılabilir. Dedektif bulmak için yoğun şekilde araştırma yapan firmaların en büyük arzusu işlerinin iyi yapılmasıdır. Bu noktada MY DEDEKTİFLİK Şirketi bu hizmeti sizlere en kalifiye ekip elemanlarıyla birlikte vermektedir.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ İÇİN DEDETİF TUTMAK YASAL MI

Rakip firma araştırması ve analizi için dedektif tutmak yasal mı;  diğer tüm dedektiflik hizmeti alımlarında olduğu gibi dedektif yasak mı sorusuyla oldukça sık karşılaşmaktayız. Dedektif yasal mı sorusunun yanıtı da aynı sıklıkta aranmaktadır. Özel dedektiflik firmalarının genelde yasa dışı yöntemlerle hizmetlerini vermelerinden dolayı müşterilerinin başlarını belaya soktuklarını biliyoruz. Doğal olarak da müşteriler dedektif suç mu şeklinde sorularına yanıtlar aramaktalar. MY DEDEKTİFLİK Şirketi tamamen yasalara uygun şekilde faaliyet gösteren, tüm hizmetlerini bu doğrultuda sunan resmi bir dedektiflik firmasıdır.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ İÇİN DEDEKTİF TUTANLARIN YORUMLARI

Rakip firma araştırması ve analizi için dedektif tutanların yorumları oldukça dikkatle okumalıdır. Dedektif tutanlar tarafından yapılan tüm yorumlar yol gösterici niteliktedir. Özel dedektif tutanlar almış oldukları hizmetlerle ilgili yorumlar yaparak hizmetlerini de bir anlamda ölçmektedirler. Özel dedektif yorumları bu nedenle sizler için de bir ölçümler içermektedir. Bugüne kadar tüm verdiği hizmetlerde müşteri memnuniyeti esasıyla hareket eden MY DEDEKTİFLİK Şirketi sizlerin yorumlarını her zaman dikkate değer bulmaktadır. Özel dedektif tavsiyeleri konusunda yüksek oranda başarılı bir firma olan MY DEDEKTİFLİK Şirketi sizleri de mutlu müşterilerinin arasında görmekten büyük bir mutluluk duyacaktır.

Rakip firma araştırması ve analizi için dedektif tutanların yorumlarından bazıları:


Ca… Ce… / 04.01.2021-19:05 / İzmir

"Ortağımla yaptığım görüşmede ürünü çıkarmadan önce bir piyasa araştırması yapalım diye kararlaştırdık. Sonuçta ilk kez kendi sektörümüz dışında iş yapacağız. Emlak işleri de durgunken bu yeni piyasada iş yapmak oldukça riskliydi bizim için. En azından profesyonel destek alarak bu riski azaltabiliriz diye düşündük. İyi de düşünmüşüz açıkçası. My dedektiflik bize sağlam bir yol gösteren rapor sundu. Yüzbinlerce dolarlık makineleri boşuna almış olacaktık desek yalan olmaz. Üretmek istediğimiz ürünün hali hazırda bizim gibi fırsattan yararlanmak isteyen onlarca firma tarafından da üretime geçtiğini öğrendik ve hızlı bir karar değişikliği ile ürün gamımızı farklılaştırdık. Bu yeni ürün kapsamını da sağ olsunlar kendileri bizlere iletti. Raporlama için görüşme yaptıkları bir çok sektörün içinden insan şu ürün aslında piyasada çok yok talep te çok şeklinde yanıt aldıklarını bizlere ilettiler biz de gerekli değerlendirmeleri yaparak yeni makine ve teçhizatlar için Çin’e gidip aldık geldik. Bazen yeni işler kovalamak risklidir ama yanınızda yolu bilen birisi size yolu tarif ederse bir nebze olsun daha kolay ilerliyor her şey. Sizler de çekinmeden yardım alabilirsiniz. Biz kendilerinin hizmetinden oldukça memnun kaldık. Sağolsunlar. „


Gü… Ce… / 12.04.2020-10:51 / İstanbul

"Karlılığımız oldukça düşmeye başlamıştı. Zararın ucundaydık diyebiliriz. Son yaptığımız toplantıda maliyet ve satış fiyatı arasındaki makasın kapandığını ve rakiplerimizin nasıl o maliyete rağmen bizden daha uygun sayış yaptığını merak eder olduk. My DEDEKTİFLİK ile görüşme ayarlayıp toplantımızı gerçekleştirdik. Taleplerimizi anlattık. Neden böyle olduğunun yanıtı için kendilerinden destek istedik. Çok hızlı bir hizmet sonucu almak çok önemliydi çünkü zarara tahammülümüz kalmamıştı. Bizlere rakiplerin kullandıkları hammaddelerin menşei ile ilgili yeni bilgiler verdi. Yönetmelikte olmaması gereken hammaddelerle üretimlerin yapıldığını ve insan sağlığını hiçe saydıklarını tespit ettik. Derhal bakanlık aracılığıyla kendilerini şikayet ederek haksız rekabet koşullarıyla alakalı da dava ettik. Üretimleri durmuş durumda. Hem kendi firmamızı, markamızı hem de insanlarımızın sağlığını kurtardık desek yanlış olmaz. İşlerini bu kadar hızlı ve iyi yapan bir ekip zor bulunur. Kesinlikle tavsiye ediyoruz kendilerini.„


Me… Ha… / 01.07.2020 – 12:03 / İstanbul

"İkinci bir sektöre yatırım amaçlı bir karar alarak büyümemizi 2021’de de artırma hedefiyle sektör arayışına girdik.  İşe koyulmadan önce bu yaptığımız işte yaptığımız hataya düşmemek için işin kurumsal olması adına My Dedektiflik ile çözüm ortaklığı konusunda mutabakat yaptık. Sektörü, ürünleri ve firmaları vererek analizlerini yapmalarını talep ettik. Bizlere o kadar sade ve anlaşılır şekilde dosyalama yaptılar ki karşımızdaki 25 yıllık firmaların tecrübesi ve örgütlenmesini biz bir haftada yakaladık diyebilirim. Kullanılan araç markalarına, yakıt anlaşmalarının yapıldığı yere, ambalajlarının basıldığı fabrikadan tutun grafik tasarımcısına kadar her şey elimizin altındaydı. Hızlı şekilde tüm taleplerimiz için teklifler toplamaya başladık. Rakip firmalardan ayrılan ve yüksek kademeden bulunan bazı eski çalışanları ekibimize dahil ederek kadro olarak da güçlendik. Piyasaya ürünümüz çıktığında direkt olarak onların raflarını sarsacağımıza şüphemiz yok. Çok iyi hazırladık bu yarışa. Tüm ekibe çok teşekkür ediyoruz.„


Daha fazla dedektif tutanların yorumlarını okumak için lütfen tıklayın.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ İÇİN ÖZEL DEDEKTİF FİYATLARI

Rakip firma araştırması ve analizi için özel dedektif fiyatları çokça farklı kalemlerden oluşmaktadır. Dedektif takip fiyatları belirlenirken bu kalemler değerlendirilmeye dahil edilir. Dedektif fiyatını oluşturan tüm masraflar dahil edilerek fiyat çıkarılmaktadır. Özel dedektif fiyatı ne kadar şeklinde sorularla bizlerden bilgi almak isteyen müşterilerimiz kadar, özel dedektif ücreti ne kadar ve dedektif tutmak ne kadar gibi farklı sorularla da gelen müşterilerimiz bulunmaktadır. Takip dedektif ücreti belirlenirken işin toplam süresi de fiyatta etkili bir kalemdir. Dedektif ücretleri genel olarak değişkenlik göstermektedir. Tüm bunlarla ilgili bilgi almak ve ihtiyacınız olan hizmetle ilgili dedektif ücreti belirlenmesini istiyorsanız hemen şimdi MY DEDEKTİFLİK Şirketi’ni arayıp Mehtap hanımlar ile görüşme sağlayabilirsiniz. Rakip firma araştırması ve analizi hizmeti için tıklayarak iletişime geçin.

 

RAKİP FİRMA ARAŞTIRMASI VE ANALİZİ İÇİN HİZMET VERİLEN BÖLGELER

Rakip firma araştırması ve analizi için hizmet verilen bölgeler genelde dedektif tutmak için arayışta olan müşterilerimizin araştırdığı konudur. Dedektif işleriyle ilgili hizmet alabileceği bölgeleri merak eden müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecekleri bir özel dedektiflik bürosu olan MY DEDEKTİFLİK Şirketi sizlere diğer özel dedektiflik büroları içinde en yüksek memnuniyet oranıyla hizmetlerini sunmaktadır. Yasalara uygun şekilde hizmet sunan özel dedektif bürosu olan MY DEDEKTİFLİK Şirketi tüm özel dedektiflik hizmetlerinde sizlere en iyi şekilde tüm Türkiye’de hizmet sunmaya devam etmektedir.

 

Rakip firma araştırması ve analizi hizmeti alabileceğiniz özel dedektiflik büroları için lütfen tıklayınız.


Hizmet sürecinde ve sonrasında müşteri gizliliğine son derece önem verildiğinden dolayı hizmet alan müşterilerinin bilgilerini asla KAYIT ALTINA ALMADIĞINI ve hiçbir suretle üçüncü şahıslarla PAYLAŞMADIĞINI bilmenizi ister ve şimdilik şüphesiz kalmanızı dileriz…

 

HİZMET TALEP NEDENLERİ


 Rakiplerim kimdir?
 Rakiplerim ne tür ürün ve hizmet satmaktadır?
 Rakiplerimin ürün veya hizmetin fiyat listesi nelerdir?
 Rakiplerimin kullandığı reklamlar yolları nelerdir?
 Rakiplerimin uyguladığı kampanyalar nelerdir?
 Rakiplerimin büyümek için izlediği yollar nelerdir?
 Rakiplerimin web sitesi üzerinde kullandığı anahtar kelimeler hangileridir?
 Rakiplerimin web sitesindeki reklam uygulamaları nelerdir?
 Rakiplerimin web sitesine harcadığı reklam maliyeti nedir?
 Rakiplerimin personel kadrosu kimlerdir?
 Rakiplerimin SEO su kimdir?
 Rakiplerimin müdürü kimdir?
 Rakiplerimin pazar payı ne kadar?
 Rakiplerimin geçmiş stratejileri nelerdir?
 Rakiplerimin şu anki stratejileri nelerdir?
 Rakiplerimin ürün veya hizmetlerini sunmak için ne tür medya kullanmaktadır?
 Rakiplerimin güçlü yönleri nelerdir?
 Rakiplerimin zayıf olduğu yönleri nelerdir?
 Rakiplerimin potansiyel tehlikeleri nelerdir?
 Rakiplerimin potansiyel tehditleri nelerdir?

 

HİZMET ALMA AŞAMALARI


 Müşteri Formu Doldurulur.
Verilen hizmette başarılı olunacağına karar vermek için.
Almak istediği hizmetin detaylarını belirtmeleri için.

 Hizmet Ücreti Belirlenir.
Kaç kişi veya ekip görev alacağı ve hizmet süresi fiyatı belirler.

 Gizlilik Sözleşmeniz Onaylanır. 
Müşterinin ve Şirketin mağduriyet yaşamaması adına karşılıklı hak ve sorumluluklarının belirtilmesi için.

 Hizmet Bedeli Ödenir.
Müşteri ödemeyi banka yolu ile şirket hesabına öder
Elden ödemelerde makbuz verilir. 

 Faturanız Kesilir.
Gelir vergisi kanunu 229.maddesi göre. 

 Hizmete Başlanır.
Sözleşme üzerinde belirtilen hizmet süresinde işe başlanır.

 Bilgi ve Belgeler Tarafınıza Teslim Edilir. 
Müşteri dışında 3.kişilere teslim edilemez.
Teslim aldım beyanı alınır.

 Bilgi ve Belgeler İmha Edilir.
Müşteriye teslim edildikten imha edilir. 

Bilgileriniz, alınan hizmet içeriği, hizmette elde edilen belgeleriniz hiçbir hal ve surette KAYIT ALTINA ALINAMAZ, KOPYALANAMAZ ve 3. Kişiler ile PAYLAŞILAMAZ.


Dedektif tutanların yorumları

MY DEDEKTİFLİK® - Müşteri Gizliliği
MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (K.V.K.K) hükümleri başta olmak üzere ilgili tüm diğer mevzuatlara uygun olarak korunmaktadır. Hiçbir hal ve surette KÖTÜ NİYETLE KULLANILAMAZ

MY DEDEKTİFLİK® - Ödüllü Dedektif
ÖDÜLLÜ DEDEKTİF

2019-2020 Genel arama istatistiği ve aldığı hizmete yorum yapan memnun müşteri genellemesinde En İyi Araştırmacı ve Özel Dedektifi 2019-2020 kıymet ödülüne hak kazanmış dedektiflik firmasıdır.

MY DEDEKTİFLİK® - Yasal Hizmet
YASAL HİZMET

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uygun olarak gerekli izinlerle kurulmuş olup yasal hizmet vermektedir. Tüm hizmetleri yasaların verdiği izinle yapılmaktadır. Yasa dışı hizmet verilemez.

MY DEDEKTİFLİK® - Memnun Müşteri
MEMNUN MÜŞTERİ

Hizmet alan memnun müşteri oranı %98 olarak genel istatistikte belirlenmiştir. Google da en yüksek 5 yıldızlı değerlendirilmiştir. En fazla memnun müşterisi olan şirkettir.

HİZMET VERİLEN İL VE İLÇELER
HİZMET VERİLEN ÜLKELER