Eşlerin Ortak Konutu Seçme Yükümlülüğü

Medeni Kanun’un 186. maddesinin 1. fıkrasına göre, eşler oturacakları konutu birlikte seçerler. Burada kastedilen ortak konut, aile konutudur. Önceki Medeni Kanun’un 152. maddesinin 2. fıkrasında eşlerin ve çocukların oturacağı konutu seçme hakkını kocaya vermişti. Ancak bu hüküm kadın erkek eşitliğine aykırı olduğundan yeni düzenlemede bu hak eşlere birlikte verilmiştir. Eşler aralarında anlaşarak bu yetkiyi içlerinden birine verebilecekleri gibi, birinin seçtiği evi diğerinin kabul etmesiyle de kullanabilirler. Ortak konutu seçme yükümlülüğü, eşler için aynı zamanda bir hak niteliği taşımaktadır. Ortak konutun seçiminde eşlerin karşılıklı anlayış içinde davranmaları, seçi haklarını dürüstlük kurallarının belirlediği çerçeve içerisinde kullanmaları gerekir.

BİZE SORUN
Adınız *
Soyadınız *
Telefon Numaranız *
Sorunuz *
MY DEDEKTİFLİK® - Müşteri Gizliliği
MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (K.V.K.K) hükümleri başta olmak üzere ilgili tüm diğer mevzuatlara uygun olarak korunmaktadır. Hiçbir hal ve surette KÖTÜ NİYETLE KULLANILAMAZ

MY DEDEKTİFLİK® - Ödüllü Dedektif
ÖDÜLLÜ DEDEKTİF

2019-2020 Genel arama istatistiği ve aldığı hizmete yorum yapan memnun müşteri genellemesinde En İyi Araştırmacı ve Özel Dedektifi 2019-2020 kıymet ödülüne hak kazanmış dedektiflik firmasıdır.

MY DEDEKTİFLİK® - Yasal Hizmet
YASAL HİZMET

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uygun olarak gerekli izinlerle kurulmuş olup yasal hizmet vermektedir. Tüm hizmetleri yasaların verdiği izinle yapılmaktadır. Yasa dışı hizmet verilemez.

MY DEDEKTİFLİK® - Memnun Müşteri
MEMNUN MÜŞTERİ

Hizmet alan memnun müşteri oranı %98 olarak genel istatistikte belirlenmiştir. Google da en yüksek 5 yıldızlı değerlendirilmiştir. En fazla memnun müşterisi olan şirkettir.

HİZMET VERİLEN İL VE İLÇELER
HİZMET VERİLEN ÜLKELER