Eşlerin Evlilik Birliğini Yönetme Yükümlülüğü

TMK 186. maddesinin 2. fıkrasına göre, eşler evlilik birliğini birlikte yönetmekle yükümlüdürler. Önceki Medeni Kanun evlilik birliğinin yönetiminde erkeği ön plana çıkararak, birliğin başkanlığını erkeğe vermiş, kadına erkeğe yardımcılık ve danışmanlık etme görevini yüklemişti. Yeni Medeni Kanun’da kabul edilen mutlak eşitlikçi anlayışın bir sonucu olarak, evlilik birliğini yönetme hakkı, her iki eşe de tanınmıştır. Bu demektir ki, eşlerden her biri, yönetime ilişkin bir girişimde bulunmadan diğer eşi bilgilendirmek ve bu girişime onun da katılımını sağlamak zorundadır. Birliğin yönetimiyle ilgili işin her zaman söz konusu olabilen normal ve olağan bir iş olması, bu zorunluluğu ortadan kaldırmaz. Evlilik birliğinin yönetiminin sağlıklı biçimde yürüyebilmesi, eşlerin karşılıklı anlayış ve hoşgörüsüne bağlıdır. Eşlerden her biri bu konuda olabildiğince özverili davranmalı, diğer eşin yönetim konusundaki önerisine pek önemsiz sebeplerle karşı çıkmamalıdır. Örneğin, ortak konutun tefrişinde alınacak eşyaların seçiminde veya alınan eşyalarla odaların döşenmesinde erkek kadının önerilerine mümkün oldukça katılmalıdır. Zira unutulmamalıdır ki, yuvayı dişi kuş yapar. Eşler, eve kimin bakacağı ya da ev işlerinin nasıl paylaşılacağı, ortak konutta kullanılmak üzere alınacak eşyanın seçimi vb. tüm hususlarda ortaklaşa ve birlikte hareket etmelidirler.

BİZE SORUN
Adınız *
Soyadınız *
Telefon Numaranız *
Sorunuz *
MY DEDEKTİFLİK® - Müşteri Gizliliği
MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (K.V.K.K) hükümleri başta olmak üzere ilgili tüm diğer mevzuatlara uygun olarak korunmaktadır. Hiçbir hal ve surette KÖTÜ NİYETLE KULLANILAMAZ

MY DEDEKTİFLİK® - Ödüllü Dedektif
ÖDÜLLÜ DEDEKTİF

2019-2020 Genel arama istatistiği ve aldığı hizmete yorum yapan memnun müşteri genellemesinde En İyi Araştırmacı ve Özel Dedektifi 2019-2020 kıymet ödülüne hak kazanmış dedektiflik firmasıdır.

MY DEDEKTİFLİK® - Yasal Hizmet
YASAL HİZMET

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uygun olarak gerekli izinlerle kurulmuş olup yasal hizmet vermektedir. Tüm hizmetleri yasaların verdiği izinle yapılmaktadır. Yasa dışı hizmet verilemez.

MY DEDEKTİFLİK® - Memnun Müşteri
MEMNUN MÜŞTERİ

Hizmet alan memnun müşteri oranı %98 olarak genel istatistikte belirlenmiştir. Google da en yüksek 5 yıldızlı değerlendirilmiştir. En fazla memnun müşterisi olan şirkettir.

HİZMET VERİLEN İL VE İLÇELER
HİZMET VERİLEN ÜLKELER