Eşlerin Birbirlerine Sadakat Yükümlülüğü

Eşler birbirlerine karşı sadakat göstermekle yükümlüdürler. TMK 185. maddesinin 3. fıkrasına göre, eşler birbirlerine sadık olmak zorundadırlar. Eşlerin diğer yükümlülüklerinde olduğu gibi sadakat yükümlülüğü bakımından da eşler arasında fark yoktur. Erkek kadına ne derecede sadakat göstermekle yükümlü bulunuyorsa, kadın da erkeğe aynı derece de sadakat göstermekle yükümlüdür. Sadakat kavramı içine her şeyden önce cinsel sadakat yükümlülüğü girer. Eşlerden her biri, eşi dışında bir başkasıyla cinsel ilişkiye girmemekle yükümlüdür. Ancak, sadakat yükümlülüğü sadece cinsi sadakatten ibaret değildir, ruhi ve ekonomik yönleri de vardır. Eşlerin önemli sırlarının ve menfaatlerinin üçüncü bir şahıs yararına feda edilmesi, erkeğin ve kadının evlilik birliği giderlerini müsrifçe harcaması gibi durumlarda da eşler sadakat yükümlülüklerini ihlal etmiş olurlar. Eşlerin fiilen veya mahkeme kararıyla ayrı yaşamaları durumunda dahi, bu yükümlülük devam eder.

BİZE SORUN
Adınız *
Soyadınız *
Telefon Numaranız *
Sorunuz *
MY DEDEKTİFLİK® - Müşteri Gizliliği
MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (K.V.K.K) hükümleri başta olmak üzere ilgili tüm diğer mevzuatlara uygun olarak korunmaktadır. Hiçbir hal ve surette KÖTÜ NİYETLE KULLANILAMAZ

MY DEDEKTİFLİK® - Ödüllü Dedektif
ÖDÜLLÜ DEDEKTİF

2019-2020 Genel arama istatistiği ve aldığı hizmete yorum yapan memnun müşteri genellemesinde En İyi Araştırmacı ve Özel Dedektifi 2019-2020 kıymet ödülüne hak kazanmış dedektiflik firmasıdır.

MY DEDEKTİFLİK® - Yasal Hizmet
YASAL HİZMET

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve yasalarına uygun olarak gerekli izinlerle kurulmuş olup yasal hizmet vermektedir. Tüm hizmetleri yasaların verdiği izinle yapılmaktadır. Yasa dışı hizmet verilemez.

MY DEDEKTİFLİK® - Memnun Müşteri
MEMNUN MÜŞTERİ

Hizmet alan memnun müşteri oranı %98 olarak genel istatistikte belirlenmiştir. Google da en yüksek 5 yıldızlı değerlendirilmiştir. En fazla memnun müşterisi olan şirkettir.

HİZMET VERİLEN İL VE İLÇELER
HİZMET VERİLEN ÜLKELER